Moduły hybrydowe PVT | sunsystem.com.pl

Panele hybrydowe PVT to innowacyjne rozwiązania dedykowane osobom, którym zależy zarówno na uzyskiwaniu energii elektrycznej, jak i ciepła. Taka opcja zwiększa efektywność energetyczną systemu, co sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki inteligentnemu systemowi chłodzenia, moduły te utrzymują optymalną temperaturę pracy, co w efekcie przekłada się na stabilność oraz wydajność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki łatwości w integracji z istniejącą infrastrukturą stanowią świetne rozwiązanie do modernizacji systemów energetycznych.
Moduły hybrydowe PVT

Czym są moduły hybrydowe PVT i dlaczego różnią się od tradycyjnych paneli fotowoltaicznych?

Moduły hybrydowe PVT łączą funkcje paneli fotowoltaicznych (PV) i kolektorów słonecznych (T). W związku z tym prócz produkcji energii elektrycznej wytwarzają także ciepło, na przykład do podgrzewania wody. Dzięki temu ich sprawność jest wyższa niż w przypadku klasycznych paneli PV. System chłodzenia modułów zapobiega przegrzewaniu się sprzętu, a samo rozwiązanie zapewnia oszczędność miejsca i energii, w wyniku czego sprawdzi się w przypadku domów czy firm z ograniczoną przestrzenią na dachu.

Jakie są zalety instalacji modułów hybrydowych PVT w domach jednorodzinnych?

Istnieje wiele korzyści wynikających z instalacji modułów hybrydowych PVT w domach jednorodzinnych. Przede wszystkim pozwalają jednocześnie produkować prąd i ciepło, co przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej. Dodatkowo oszczędzają miejsce na dachu, stanowiąc połączenie dwóch funkcji w jednym urządzeniu. Obniżają rachunki za energię elektryczną oraz za podgrzewanie wody, a dzięki chłodzeniu cieczy zwiększają sprawność paneli fotowoltaicznych. To ekologiczna opcja, zmniejszająca emisję CO2 i wspierająca niezależność energetyczną.

Jakie wymagania montażowe mają moduły hybrydowe PVT?

Moduły hybrydowe PVT z sunsystem.com.pl łączą funkcje paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych, pozwalając na jednoczesną produkcję energii elektrycznej oraz cieplnej. Ich montaż wymaga dobrze nasłonecznionej powierzchni, najlepiej skierowanej na południe, z właściwym nachyleniem dachu albo konstrukcji wsporczej. Ważne jest zapewnienie odpowiedniego miejsca na instalację zbiornika buforowego oraz systemu hydraulicznego do odbioru ciepła. Profesjonalny montaż i systematyczna konserwacja zapewnią optymalną wydajność, a także długą żywotność systemu.